تبلیغات
دانشجو بیدار است - حاشیه‌های شكست پنجه عقاب در دانشگاه علم و صنعت؛

حاشیه‌های شكست پنجه عقاب در دانشگاه علم و صنعت؛

نویسنده :ب .ن
تاریخ:سه شنبه 12 آبان 1388-06:48 ب.ظ

سبزها برای كشته‌ها می‌رقصند
 

 

حاشیه‌های شكست پنجه عقاب در دانشگاه علم و صنعت؛
سبزها برای كشته‌ها می‌رقصند

خبرگزاری فارس: قاسمی در واكنش به شعار كیانوش عزیزم راهت ادامه دارد، حامیان موسوی كه با نمایش عكس این فرد كه در حوادث بعد از انتخابات كشته شده ، همراه بود،گفت: اینها اینجا شعار می‌دهند كه شهید فلانی راهت ادامه دارد اما همزمان می‌رقصند، آیا شهیدتان رقاص بوده است؟


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، نشست شكست پنجه عقاب بعد از ظهر امروز از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در سالن شهید بهرامی این دانشگاه با سخنرانی جعفر گونزالس مبارز و كارشناس اسپانیایی و سردار سعید قاسمی از یادگاران دوران دفاع مقدس و از همرزمان شهید همت و جاویدنشان حاج احمد متوسلیان برگزار شد كه این برنامه با حاشیه‌هایی همراه بود.

* پیش از آغاز این برنامه تعدادی از حامیان میر حسین موسوی در سالن سلف این دانشگاه تجمع كرده و با شعار الله اكبر به محوطه دانشگاه رفتند. این جمعیت 40-50 نفره پیش از آغاز مراسم نیز در مقابل درب اصلی سالن شهید بهرامی ایستاده و منتظر آغاز برنامه بودند.

* در قسمت ورودی سالن شهید بهرامی نمایشگاه عكسی با موضوع 13 آبان و استكبارستیزی برای تماشای دانشجویان و مدعوین آماده شده بود كه تمام تصاویر آن مربوط به كتاب شهر فرنگ تالیف علی داودی بود كه در این مراسم از آن رونمایی شد. ضمنا همه میهمانان و سخنرانان این برنامه پیش از ورود به این سالن از این نمایشگاه بازدید كردند.

* بعد از تلاوت قرآن مجید و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی در سالن شهید بهرامی كلیپی از وقایع و حوادث بعد از جنگ آمریكا در ویتنام نمایش داده شد.

* در قسمت انتهایی صحبت‌های سخنرانی جعفر گنزالس تعدادی از حامیان موسوی تلاش كردند با دست زدن و ایجاد هیاهو در سالن برنامه را مختل كرده و اجازه ادامه سخنرانی به گنزالس ندهند؛ البته بعد از گذشت دقایقی گنزالس صحبت‌های خود را ادامه داد.

* در پایان سخنان گونزالس دانشجویان حامی موسوی كه عموما در انتهای سالن نشسته بودند تلاش كردند با دست زدن‌های پی در پی در نظم برنامه ایجاد اختلال كنند كه این حركت با تذكر مجری برنامه روبرو شد به نحوی كه وی با لحن طنز خطاب به حاضرین در سالن نحوه دست زدن مرتب و نامرتب را با هم مقایسه كرد.

* در قسمت بعدی برنامه مجددا كلیپی تصویری از جنایات آمریكا در جنگ با كشورهای جهان سوم نمایش داده شد كه بعضا تصاویر اقدامات فجیعانه آمریكا باعث تاثر و تاسف دانشجویان می‌شد.

* همزمان با مهمترین بخش برنامه كه به سخنرانی سردار سعید قاسمی از یادگاران دوران دفاع مقدس اختصاص داشت، فعالیت اصلی حامیان موسوی در سالن شهید بهرامی نیز آغاز شد. به نحوی كه با حضور قاسمی بر روی جایگاه آنها تلاش كردند با دست‌ زدن مانع آغاز سخنرانی وی شوند. اما در این هنگام و در پی تلاش برخی از مسئولین برای ایجاد آرامش در سالن، "هیس هیس " طرفداران موسوی جایگزین دست زدن آنها شد.

* سردار سعید قاسمی سخنان خود را در حالی آغاز كرد كه زمزمه‌ هیس هیس حامیان موسوی همچنان در سالن به گوش می‌رسید اما سخنران برنامه نیز به سخنرانی خود ادامه می‌داد تا اینكه در قسمتی از اظهارات خود خواستار حفظ جایگاه و شان روز 13 آبان شد كه در این هنگام حامیان موسوی نسبت به اظهارات وی واكنش نشان داده و مجددا شروع به دست زدن كردند؛ این افراد در مقابل صلوات دانشجویان حاضر در سالن اقدام به هو كردن آنها كردند.

* حامیان موسوی در پی این حركت شروع به شعار دادن كرده و كاغذهایی كه از پیش با شعارهای "مرگ بر دیكتاتور، مرگ بر روسیه،‌ما بی‌شماریم " آماده كرده بودند به روی دست گرفتند. در مقابل این حركت حامیان موسوی سایر دانشجویان حاضر در سالن نیز دست‌نوشته‌های خود با شعارهایی نظیر "لبیك یا خامنه‌ای، لبیك یا حسین است "، "‌مرگ بر ضد ولایت فقیه "، "استقلال آزادی جمهوری اسلامی "، "‌جانم فدای رهبر "، "مرگ بر آمریكا "‌و "مرگ بر اسرائیل " را به سوی حامیان موسوی گرفتند.

* در این بین بازار سردادن شعارهای مختلف نیز داغ شد و حامیان موسوی كه شعاردادن را با "الله‌اكبر " آغاز كرده بودند شعارهایی نظیر "یا حسین میرحسین " و "موسوی كروبی حمایت حمایت " سر دادند.

* اكثر دانشجویان حاضر در سالن در مقابل این شعارهای جمعیت محدود حامی موسوی شعارهایی نظیر "مرگ بر آمریكا " "آمریكا حیا كن موسوی را رها كن "، "دیكتاتور واقعی، موسوی و خاتمی "، "خونی كه در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست " را سر می‌دادند.

* در حالیكه حامیان موسوی در سالن به دوربین‌های فیلمبرداری واكنش نشان داده و شعار "جیره‌خور جیره خور دوربینتو خاموش كن "‌ سر می‌دادند سردار سعید قاسمی سعی در آرام كردن فضای سالن داشت و خطاب به حامیان موسوی گفت این حركات شما تكراری شده و فایده‌ای ندارد.

* حامیان موسوی در واكنش به اظهارات قاسمی از جای خود برخاسته و در حالیكه پشت به جایگاه اجرای برنامه كرده بودند شروع به همخوانی شعر یار دبستانی كردند و در پایان نیز با هماهنگی قبلی از سالن خارج شدند.

* در پی خروج حامیان موسوی از سالن و در حالی كه آرامش به سالن شهید بهرامی بازگشته بود سردار قاسمی از انرژی و نشاط هر دو طرف حاضر در سالن تشكر كرد و گفت: به خصوص از این حامیان جریان به اصطلاح‌ سبز تشكر می‌كنیم كه در مجلس ما حاضر شده و آن را گرم كردند البته از خویشتنداری بچه‌های حزب‌الهی در مقابل اقدامات آنها باید تشكر كرد.

* قاسمی در حالی كه از دانشجویان حاضر در سالن تقدیر و تشكر می‌كرد گفت: باید در مقابل این موج‌ها كه همانند یك بادكنك هستند خویشتنداری كرده و آنها را كنترل كنیم؛ همین الان شما دیدید كه باد اینها خالی شد.
وی ادامه داد: دانشگاه جای این مباحث است و باید تحمل كنیم تا حرفشان را بزنند و اینها اصلا در این قد و قواره نیستند كه بخواهیم با آنها برخورد كنیم.

* قاسمی در بخشی از اظهارات خود با انتقاد از كم‌اطلاعی حامیان موسوی از اتفاقات تاریخی خاطرنشان كرد: من به این دانشجویانی كه اینجا بودند جسارت نمی‌كنم اما اینها نمی‌دانند كه لیدرشان یعنی مسعود و مریم رجوی سالها پیش در همین دانشگاه ابتدایی‌ترین مسائل اخلاقی را رعایت نمی كردند.

* قاسمی در بخش دیگری از اظهارات خود در واكنش به شعار كیانوش عزیزم راهت ادامه دارد، حامیان موسوی كه با نمایش عكس این فرد كه در حوادث بعد از انتخابات كشته شده ، همراه بود،گفت: اینها اینجا شعار می‌دهند كه شهید فلانی راهت ادامه دارد اما همزمان می‌رقصند، آیا شهیدتان رقاص بوده است؟

* در بین سخنان قاسمی و درحالی كه یكی از روحانیون دانشگاه وارد سالن شهید بهرامی شد، قاسمی خطاب به وی سلام كرد و گفت: حاج‌آقا كمی دیر آمدید ما شما را در آن كف و سوت‌زدن‌ها می‌خواستیم.

* قاسمی در پایان سخنان خود یاد و خاطره شهدایی مانند شهید وزوایی و شهید رجب‌بیگی را گرامی داشت و سخنانش را با قرائت شعری از شهید رجب‌بیگی كه از دانشجویان پیرو خط امام تسخیركننده سفارت آمریكا بود به پایان رساند.

* در پایان این برنامه و پس از تقدیر و تجلیل از مهمانان داخلی و خارجی حاضر در سالن از جمله سعید قاسمی،‌جعفرگونزالس،‌نیكلاس كیكی كیكی سفیر زیمبابوه، دانشجویان به محوطه جلوی سالن شهید بهرامی رفته و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریكاو مرگ بر اسرائیل پرچم این دو كشور را به آتش كشیدند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
mojabah
دوشنبه 7 آذر 1390 05:56 ق.ظ
سلام در ابتدا میخواهم به امام و تمام برادرن بسیجیم سلام گرمی بکنم. چند رور است که از بانک صادرات نمیتوانم پولم را بگیرم. گفتند تحت بر رسی‌ ۲ تا ۳ میلیون حسابها و گردآوری مشخصات صاحبان این حسابها هستند. تعجب می‌کنم چرا حتی از خودپرداز هم نمیتوانام پول بگیرم. شنیدم چندین میلیون دلار پول‌های بانک صادرات را آقایان دزدیدند و بانک مرکزی را هم تحریم کردند. آیا بانک مرکزی تحریم شده یا دزدیهای این آقایان وسعت گرفته؟ یا امام این احمدی‌نژاد و در و دسته‌اش را بندازید زندان تا دست از این دزدیها بر دارند. پول ما مقام زیاد ایشان و همبستگانشن را کور کرده است.«یَخْضَمُونَ مَالَ اللَّهِ خِضْمَةَ الْإِبِلِ نِبْتَةَ الرَّبِیعِ»(نهج‏البلاغه، خطبه 3) بعضی‌ها طوری از بیت المال مصرف می‌كنند و آن قدر حیف و میل می‌كنند كه انگار شتر به علف تازه رسیده است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.